پنج شنبه, 11 تیر 1394 12:49

خانه پدر خلیج فارس به مزایده گذاشته شد

با تعلل شورای شهر تهران در مصوبه خرید خانه بوشهری، خانه پدر معنوی خلیج فارس به مزایده گذاشته شد

به گزارش کمیته مردم نهاد پیگیری حفاظت از خانه های تاریخی تهران، خانه حاج معین التجار بوشهری در قلب خیابان لاله زار، کوچه بوشهری قرار دارد که به دلیل خدمات فراوان این شخصیت تاریخی در زمینه خلیج فارس و حمایت از تولید داخلی به پدر معنوی خلیج همیشه فارس و همچنین پدر معنوی تولید ملی و حمایت از کار سرمایه ایرانی معروف است. این خانه در پنجمین همایش ثبت آثار کشور در فهرست آثار ملی ثبت شد.
مالکیت این بنا هم اکنون در دست بنیاد تعاون ناجا و یکی از شرکت های تابعه آن به نام «شرکت عمران و مسکن سازه پایدار قرن» قرار دارد. این شرکت اخیراً 21 ملک را در سراسر کشور را به مزایده گذاشته است که در ردیف 10 آن نام خانه بوشهری به چشم می خورد.
در آگهی این مزایده قید شده است که تعدادی از اراضی مسکونی و تجاری به بالاترین قیمت پیشنهادی به فروش می رسد. در تماس تلفنی با شماره های قرارداده شده در این آگهی، کارشناسان شرکت عمران و مسکن سازه پایدار قرن اعلام می کنند که به دلیلی عجله در فروش این املاک تنها به صورت نقدی اراضی خود را به فروش می رسانند و قیمت پایه این ملک 15 میلیارد تومان اعلام می شود. همچنینی در صورت خرید به صورت اقساز می توانند به مدیرعامل شرکت سازه پایدار پردیس کوه پایه نامه نگاری کرده تا در صورت موافقت، به صورت قسطی ملک مورد نظر را خریداری کنند.
آگهی مزایده خانه بوشهری در حالی اعلام شده که در 24خرداد ماه و در یکصد و شصت و یکمین جلسه شورا  مصوبه خرید خانه بوشهری توسط شهرداری تهران رد شد. در آن جلسه اعلام شده بود که میراث فرهنگی تاریخی بودن آن را نه تائید و نه رد کرده و شهردرای بودجه ای برای تملک این ملک ندارد و میراث فرهنگی و شهردرای تهران با همکاری بخش خصوصی این ملک را خریداری کند. این سخنان اعضا شورای شهر در حالی مطرح شد که این خانه ثبت ملی شده و شهردرای بودجه 18میلیاردی برای خرید و مرمت این بنا در قالب طرح انضباط شهری در نظر گرفته است.
حال باید دید آیا شورای شهر تهران این مصوبه را دوباره به جریان می اندازد؟ آیای شهرداری تهران پیش قدم خرید این خانه می شود؟ و آیای میراث فرهنگی همانند خانه هرمز پیرنیا نسبت به مزایده این بنا واکنش نشان می دهد تا از خرید آن توسط دلالن جلوگیری شود؟

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

پی‌گیری

پیشخوان

آمار بازدید

امروز18
دیروز27
این هفته208
این ماه693
جمع کل56635

Unknown ? Unknown