چهارشنبه, 23 ارديبهشت 1394 12:19

سد شفارود بخشی از جنگل‌های هیرکانی را به زیر آب می‌برد

 حمید جلالوندی در مورد وضعیت ارزیابی زیست محیطی سد شفارود در  نزدیکی رضوانشهر واقع در استان گیلان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست ارزیابی زیست محیطی این پروژه را به طور کامل بررسی کرده و با اجرای این طرح کاملا مخالف است، هرچند که بخشی از این پروژه نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای این مخالفت، زیر آب رفتن ۱۷۵ هکتار از جنگل‌های ارزشمند و ممنوع القطع هیرکانی است.

جلالوندی با اشاره به اینکه ارزیابی زیست محیطی پروژه‌هایی همچون انتقال آب دریای خزر به استان سمنان و مازندران، پتروشیمی مکران و... نیز در حال بررسی است، در ارتباط با ارزیابی زیست محیطی سد تنگ‌سرخ استان فارس اظهار کرد: ارزیابی زیست محیطی این پروژه ۸ ماه پیش بررسی شده و کمیته ارزیابی زیست محیطی با توجه به پیامد‌های این طرح برای محیط‌زیست، تصمیم بر عدم اجرای این پروژه گرفت.

 مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: با این وجود مسئولان استان خواستار اجرای آن بودند. بنابراین ما به محاکم قضایی در این زمینه شکایت کردیم، اما در روند قضایی آن مشکلی پیش آمد و مسئولان قضایی بررسی آن را به استان واگذار کرد تا استانداری در مورد آن حکمیت کند. در صورتی که قانونا اجرای آن رد شده است و با تصمیم‌گیری‌های استانی نمی‌توان قانون را زیر پا گذاشت.

آبشخور: ایلنا

آخرین بار تغییر یافته چهارشنبه, 23 ارديبهشت 1394 12:21

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

پی‌گیری

پیشخوان

آمار بازدید

امروز18
دیروز27
این هفته208
این ماه693
جمع کل56635

Unknown ? Unknown