شنبه, 02 اسفند 1393 11:34

خوزستانی ها مسئولان دولتی را به چالش سطل خاک دعوت کردند

 خوزستانی ها در پدیده گرد و غبار اخیر که غلظت آن بی سابقه گزارش شده است، دست به ابتکارات جالبی مثل چالش سطل خاک زده اند.

به دنبال وقوع پدیده گرد و غبار اخیر در شهرهای مختلف استان خوزستان که باعث تعطیلی مدارس و ادارات و سختی عبور و مرور مردم شده است، خوزستانی ها دست به اقدامات جالبی در شبکه های اجتماعی زده اند.

ابتدا نوشته های روی خودروها و انتشار عکس آنها در شبکه های اجتماعی به سرعت در بین مردم کشور دست به دست شد. سپس خوزستانی ها با ساختن لطیفه هایی مثل «هوای خوزستان آنقدر حاصلخیز است که می توان در هوای آن درخت کاشت» این پدیده مخرب زیست محیطی را به مردم سایر شهرهای ایران و مسئولان معرفی کردند.

در آخرین حرکت، یک جوان اهل شهرستان رامشیر در استان خوزستان با ریختن یک سطل خاک در کلیپی که به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شد مسئولان دولتی را به چالش سطل خاک دعوت کرد. البته پیش از این چالش را همه به اسم چالش سطل آب یخ می شناختند ولی خوزستان آن را تبدیل به چالش سطل خاک کردند.

این جوان رامشیری در این ویدیو، ابتدا معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست، بیژن زنگنه وزیر نفت و حمید چیت چیان وزیر نیرو را به چالش سطل خاک  دعوت می کند و سپس یکی از دوستانش یک سطل پر از خاک را در دو نوبت روی سر وی خالی می کند.

بعد از آن نیز یکی از خبرنگاران خوزستانی با انتشار ویدیویی این کار را ادامه داد که به نظر می رسد به زودی تعداد بیشتری از مردم خوزستان دست به این اقدام خواهند زد.

پدیده گرد و غبار از سال ۸۰ در استان وجود داشته و متاسفانه هر ساله میزان روزهای آلوده در خوزستان افزایش می یابد. در سال گذشته ۲۲۲ هزار نفر به علت بیماری های تنفسی به مراکز درمانی استان مراجعه کرده اند و حدود پنج برابر این میزان نیز به صورت سرپایی به اورژانس های بیمارستان ها مراجعه و به صورت سرپایی مداوا شدند.

به رغم اینکه به نظر می رسد در سال جدید تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی کمتر بوده اما در سال جاری تاکنون حدود ۸۰۰ بیمار در بخش عادی و ۸۰ بیمار در بخش ای سی سو بستری شدند. پدیده گرد و غبار سلامت مردم خوزستان را به صورت آرام و طولانی مدت تحت تاثیر قرار می دهد. گرد و غبار باعث ایجاد حساسیت های فراوانی در مردم شده است.

آبشخور: خبرگزاری مهر

آخرین بار تغییر یافته شنبه, 02 اسفند 1393 11:35

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

پی‌گیری

پیشخوان

آمار بازدید

امروز10
دیروز37
این هفته10
این ماه752
جمع کل56694

Unknown ? Unknown