چهارشنبه, 21 آبان 1393 13:59

آغاز طرح مطالعاتی امکان‌سنجی استفاده از گیاهان بومی در فضای سبز شهر بندرعباس

 امید ذاکری، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بندرعباس از آغاز طرح مطالعاتی امکان‌سنجی استفاده از گیاهان بومی در فضای‌سبز شهر خبر داد و گفت: شرایط اقلیمی و کمبود منابع آبی، تنوع کشت را در این شهر محدود کرده که استفاده از گیاهان بومی مقاوم و مناسب یکی از بهترین گزینه‌های استفاده در فضای سبز شهر بندرعباس است.

ذاکری با بیان این مطلب که اقداماتی درخصوص کشت و تولید گیاهان بومی در نهالستان این سازمان درحال انجام است، افزود: بحران آب و کمبود منابع آبی یکی از مهم‌ترین معضلات در عرصه حفظ و گسترش فضای سبز شهر بندرعباس است که با شناسایی گیاهان بومی مقاوم به خشکی و کم‌آبی و کاشت آنها در فضای سبز ضمن مدیریت مصرف آب باعث هویت‌بخشی به فضاهای سبز شهر می‌شوند.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز درباره اقدامات این سازمان درخصوص استفاده از گیاهان بومی گفت: در ‌سال جاری ١١ گونه از انواع گیاهان درختی و درختچه‌ای بومی و سازگار با شرایط اقلیمی شهر بندرعباس برای اولین‌بار در سطح نهالستان این سازمان تولید شده است. وی در ادامه افزود: این طرح توسط محققان و پژوهشگران با تجربه و با سابقه بومی درحال اجرا است.

آبشخور: روزنامه شهروند

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

پی‌گیری

پیشخوان

آمار بازدید

امروز18
دیروز27
این هفته208
این ماه693
جمع کل56635

Unknown ? Unknown