سه شنبه, 15 مهر 1393 10:08

رسیدگی به پرونده عبور مترو از چهار باغ اصفهان، فردا

چهار باغ بر روی پی ماسه‌ای بنا شده بنابراین ارتعاشات مترو به بناهای تاریخی این منطقه آسیب زده و منجر به کنده شدن کاشی‌های مدرسه تاریخی چهارباغ خواهد شد.

یک و کیل پایه یک دادگستری در مورد سرانجام شکایت از متروی اصفهان به دلیل آسیب زدن به محله چهارباغ گفت: صبح فردا (شنبه) پرونده عبور مترو از چهار باغ اصفهان پس از ۱۴ سال در شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت رسیدگی خواهد شد.

محمد علی دادخواه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این خبر گفت: سیزده سال پیش کانون وکلا به همراه چند موسسه غیر دولتی این شکایت را مطرح کردند که مترو نباید از منطقه چهارباغ عبور کند و با هزینه خود، کار‌شناسی را استخدام کردند که این مسئله را بررسی کند، نتیجه این کار‌شناسی نشان داد که چهار باغ بر روی پی ماسه‌ای بنا شده بنابراین ارتعاشات مترو به بناهای تاریخی این منطقه آسیب زده و منجر به کنده شدن کاشی‌های مدرسه تاریخی چهارباغ خواهد شد.

وی افزود: پس از طی مراحل طولانی این پرونده اکنون به شعبه ۱۵ بازرسی دادسرای کارکنان دولت فرستاده شده و کار‌شناسان بسیاری نیز آن را بررسی کرده‌اند که همه به مضر بودن ارتعاشات مترو برای چهار باغ اذعان داشته‌اند. همچنین اکنون پس از گذشت این مدت علاوه بر کنده شدن کاشی‌های چهارباغ، ترک‌های نیز برروی سی و سه پل به دلیل حرکت مترو ایجاد شده است.

آبشخور: ایلنا

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

پی‌گیری

پیشخوان

آمار بازدید

امروز14
دیروز36
این هفته177
این ماه662
جمع کل56604

Unknown ? Unknown